De Vuntus is een kleine plas en de meest stille van de Loosdrechtse Plassen. Op deze SUP route van 2 uur kom je dan ook geen boten tegen. Door de smalle en lage doorgangen is dit gebied namelijk niet toegankelijk voor grote boten. Er zijn een aantal delen die verboden zijn voor motorboten, ideaal om in alle rust te suppen.
De Loosdrechtse Plassen is een groot natuurgebied tussen Amsterdam en Utrecht. Het gebied bestaat uit verschillende plassen die door dijken en eilanden van elkaar gescheiden zijn. Er zijn verschillende aanlegsteigers waar je kunt genieten van het uitzicht en de mooie natuur. De Vuntus grenst aan een laagveenmoeras met prachtige waterlelies, ganzen, vogels en rietkragen. De waterkwaliteit voldoet aan de normen om veilig te kunnen zwemmen.
7 belangrijke punten om op te letten als je een route gaat suppen.
Routekaart
Informatie
Start |
Vuntersstrand
Heulakker 1 Loosdrecht (Noord-Holland) |
Afstand | 4,8 km (ca 2 uur) |
Natuur | Loosdrechtse Plassen |
Rondje | Ja |
Markering | Routepaaltjes 1 t/m 13 |
Bron | Natuurmonumenten |
GPX | ↓ Download route |
Verhuur |
SupCenter ikSUP
Oud Loosdrechtsedijk 237W Loosdrecht |
![]() |
Bereikbaar met OV |
![]() |
Horeca bij startpunt |
Fout in de route ontdekt? Geef het door |
Meer SUP routes in Noord-Holland
In het nieuwe GRATIS e-book van Happy Supper hebben we de 32 allermooiste SUP routes van Nederland verzameld. Met uitgebreide informatie en overzichtelijke route kaarten.

Met dit universele zitje maak je van elk SUP board een kajak. Het zitje past op bijna elk model SUP board.


Een erg stabiel en gemakkelijk opblaasbaar SUP board met royale afmetingen. Voor een zeer scherpe prijs.

